Příběh úspěšné organizace: Eduwork

Základní informace o organizaci

Předmět činnosti: vzdělávání
Název organizace: Eduwork o.s.
Typ organizace: nezisková organizace
Počet spolupracovníků: 6 + desítky externích lektorů z celé ČR
Rok vzniku: 2008
Uplatňované nástroje Slaďování: práce z domova, zkrácený úvazek, volná pracovní doba
Uplatňované nástroje práce na dálku (stav r.2011): online kancelář, videokonference, webináře, databázové online aplikace, chat

Jak to funguje v organizaci

Eduwork o.s. je nezisková organizace, akreditovaná MŠMT ČR. Byla založena za účelem prohlubování vzdělanosti občanů, pedagogických a vedoucích pracovníků ve vztahu k jejich profesnímu i osobnímu růstu prostřednictvím nejrůznějších vzdělávacích akcí.

V současnosti Eduwork realizuje několik desítek seminářů měsíčně po celé ČR pro pedagogické pracovníky ZŠ, SŠ a VOŠ v oblasti ICT, interaktivní tabule, ŠVP a online vzdělávání. Hlavní důraz je kladen na profesionalitu, a proto Eduwork spolupracuje výhradně s ověřenými lektory s dlouholetou praxí ve školství. V návaznosti na své poslání také Eduwork připravuje a realizuje projekty z EU fondů.

Všichni členové týmu pracují z domova. Každý si může organizovat svou práci podle vlastních možností (někdo pracuje přes den, jiný večer a další o víkendu) a aktuálních potřeb zákazníků. Veškerá komunikace probíhá přes videkonference a telekonference. Pro emaily, organizaci práce a správu dokumentů používají pracovníci Eduworku online kancelář Google Apps a dále databázový CRM systém, ke kterýmu se díky umístění na internetu dostanou kdykoliv a odkudkoliv. Stejným způsobem probíhá komunikace i se všemi lektory a školícími středisky - obsah i termíny se domlouvají na dálku. Nezbytné fyzické dokumenty se zasílají poštou. Pro podporu vnitrofiremní kultury a diskusi o dalším rozvoji Eduworku se realizují 8x ročně fyzické jednodenní pracovně-společenské setkání, kde chodí i partneři, děti a psi pracovníků. 

V týmu Eduwork pracuje několik maminek s malými dětmi, které by bez flexibility v práci, i přes své schopnosti, hledaly jen velice těžko kvalitní pracovní uplatnění. Pracovníkům také odpadají nemalé časové a finanční náklady v “běžných” organizacích nezbytné na cestování do/z práce. Všichni tak mají více volného času pro sebe a svou rodinu, aby pak při práci v Eduworku přinášeli ten nejlepší výsledek. Eduworku tak nemá žádné náklady na kanceláře a spolupracuje výhradně s vysoce motivovanými spolupracovníky, kteří si uvědomují proč pracují právě v Eduworku.

 

© 2016 PRÁCE NA DÁLKU.CZ

Spolupracujeme: