Příběh úspěšné firmy: Česká spořitelna

Základní informace o organizaci

Předmět činnosti: finanční služby
Název organizace: Česká spořitelna, a.s.
Typ organizace: akciová společnost
Počet zaměstnanců: 9802
Rok vzniku: tradice již od roku 1825, od roku 1992 jako a.s.
Uplatňované nástroje Slaďování (stav r.2011): klouzavá pracovní doba, zkrácené a sdílené úvazky, posun pracovní doby, práce z domova

Česká spořitelna, a.s. je členem skupiny Erste Bank (od roku 2000), jednoho z předních poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě. V České spořitelně klademe důraz na firemní kulturu a podporu různorodosti. Rovným příležitostem se systematicky věnujeme již od roku 2008 (kdy jsme zahájili program Diversitas) a stali jsme se tak lídry v podpoře různorodosti ve skupině Erste. V roce 2009 a 2011 jsme se stali Firmou roku“ rovné příležitosti, jsme také oceněni jako pracoviště budoucnosti (rok 2011).

Jedním z pilířů programu Diversitas je program Čáp na podporu slaďování práce a osobního života a úspěšnou integraci rodičů do práce po mateřské a rodičovské dovolené.

 

Na podporu slaďování práce a osobního života nabízíme následující:

 • V České spořitelně nabízíme flexibilní formy práce, jako je zkrácený pracovní úvazek, práci z domova, job sparing, posun pracovní doby a klouzavou pracovní dobu. Tyto formy umožňujeme na základě dohody zaměstnance/kyně a manažera/ky tam, kde to pracovní pozice umožňuje.

 • Na rok 2012 připravujeme projekt na podporu většího využití flexibilních úvazků napříč bankou, především v pobočkové síti.(i pro skupinu 50+ a tzv. „sandwichovou generaci“).

 • Příspěvek na hlídání dětí ve věku 1-3 roky dítěte pro maminky vracející se z mateřské/rodičovské dovolené (dále jen MD/RD).

 • Pro novopečené otce (či ty, co adoptovali) nabízíme 5 dní placeného volna.

 • Brožury pro rodiče na mateřské dovolené se základními informace, distribuci interního časopisu Trendy na rodiče na MD/RD.

 • Speciální kurzy jako je například „První pomoc batolat“ pro rodiče na MD/RD.

 • Pro rodiče na MD/RD pořádáme každoročně setkání s rodiči, abychom s nimi udrželi kontakt i během mateřské/rodičovské dovolené. Letos proběhlo 5 setkání (Brno, Plzeň, Ostrava a 2 v Praze), celkem se zúčastnilo 138 maminek. Na setkání shrneme novinky v bance, představíme manažera/rku rodiče, který přiblíží svůj příběh a přístup k rodičům při návratu a také workshop na time management a slaďování při návratu do práce.

 • Pro ženy dále nabízíme mentoring pro ženy „Satori“ a program pro manažerky v pobočkové síti „Minerva“. Společným cílem je rozvoj manažerek, aby měli dostatek kompetencí a sebevědomí pro kariérní postup.

 • Pro ženy probíhají také kurzy na zvýšení sebevědomí, asertivity, vyjednávacích dovedností a efektivní „networking“.

 • Jsme hlavním partnerem cross business mentoring program Equilibrium s Britskou obchodní komorou.

 • Pro zdravotně postižené máme program Transition zaměřený na stážování a zaměstnávání zdravotně postižených, kdy využíváme právě flexibilní úvazky.

 • Pro zaměstnance organizujeme školení a workshopy na téma rovné příležitosti a diskriminace.

 

Klára Gojišová

Více informací také na www.csas.cz

 

© 2016 PRÁCE NA DÁLKU.CZ

Spolupracujeme: