Seznamte se s řečníky konference Práce na dálku

Co mají všichni řečníci společného? Každý z nich má dlouhodobé zkušenosti s prací na dálku a/nebo z domova a už se těší, jak se s vámi o ně podělí.


Pusťte si video záznamy z konference Práce na dálku 2012 >

Petr Žabka

Moderátor a průvodce konferencí Práce na dálku


Petr pracuje jako tiskový mluvčí, PR manažer a příležitostný moderátor na volné noze. Původně vystudoval Filmovou a divadelní vědu na UP v Olomouci. Ke svému umělecky laděnému oboru se ale nikdy nedostal. Naopak - profesně začínal zcela neumělecky jako reportér zpravodajství TV Prima. Po čtyřech letech se rozhodl přejít „na druhou stranu barikády“ a vyzkoušel si práci PR manažera v rámci komunikační agentury. Odtud to pak už byl jen krůček k úplnému osamostatnění se. Aktuálně se Petr stará o své klienty a „práci na dálku po svém“ praktikuje ze Zlína už rok.


1. blok - Budoucnost práce

Vratislav Hlásek

Název příspěvku: Žij lokálně, pracuj globálně


Vratislav se jako kouč věnuje především tématu osobní svobody. Zkušenosti získal z vedení komerčních i neziskových firem i jako národní garant ministerstva školství v oblasti mediálního vzdělávání. Ve své lektorské praxi se zaměřuje na řízení týmů a účinnou komunikaci. Působil jako viceprezident pro profesní rozvoj Mezinárodní federace koučů ICF ČR. Společně se svou rodinou je pěstounem a propagátorem rané pěstounské péče pro novorozence bez rodin.

Tomáš Ervín Dombrovský

Název příspěvku: Flexibilní zaměstnávání, současný stav a vývoj v ČR, trendy


Tomáš je mluvčí společnosti LMC, provozovatele portálů Jobs.cz, Prace.cz a poskytovatele služeb a odborného poradenství v HR. Ve společnosti se zabývá především rozvojem firemní komunikace a partnerské spolupráce. Významnou část energie věnuje analýzám dat a témat klíčových pro rozvoj tuzemského pracovního trhu a jeho hlubší propojování se vzdělávacím systémem. Před nástupem do LMC působil více než šest let v médiích, nejprve na pozicích redaktora a editora v oblastech IT/telekomunikace, později coby reportér a scénárista odborně orientované televizní publicistiky.

Blanka Junová

Název příspěvku: Práce "jinak"


Blanka působí jako lektorka, konzultantka a kouč v oblasti vzdělávání dospělých. Na základě vlastní zkušenosti se od roku 2006, kromě jiných témat, specializuje na oblast slaďování soukromého a pracovního života. Zaměření na toto téma bylo podníceno možností spolupráce s italským Institutem Watson. Následně se začala vzdělávat účastí na konferencích, seminářích a workshopech u nás i v zahraničí; později působila jako lektorka ve spolupráci s Centrem andragogiky. Spolu s kolegyní napsala knihu „Jak sladit práci a rodinu“, vydanou nakladatelstvím Grada v roce 2011. Je zakladatelkou a ředitelkou občanského sdružení Žen-sen.

Zdeněk Štěpánek

Název příspěvku: Koučink jako filozofie tvůrců


Zdeněk založil několik úspěšných firem, které jako generální ředitel po 15ti letech všechny úspěšně prodal a splnil si dětský sen, být „učitelem“ … 6 let intenzivně studuje koučink, NLP, konstelace a pracuje na transformaci firem směrem k vědomému podnikání. Jako zakladatel Koučink akademie buduje nyní Evropské centrum vědomého managementu Akademie Libchavy. Zaměřuje se na osobní transformaci v oblasti leadershipu, conflict managementu, stress managementu, práci s vizí a osobním posláním. Implementuje koučovací styl, jako součást firemní kultury v dlouhodobých projektech.

Tomáš Hajzler

Název příspěvku: Svoboda pracovat odkudkoliv?


Tématem Tomáše je, jak to udělat, aby člověk v práci mohl dělat většinu času to v čem je dobrý, co ho opravdu baví a co je pro druhé lidi zároveň užitečné. O tomto tématu píše na svém blogu peoplecomu, vydává knihy a věnuje se dalším projektům jako například konferenci Svoboda na živo.


2. blok - Víme, jak na to

Michal Martoch

Název příspěvku: Největší výzva - transformace manažerského myšlení


Michal působil pět let na manažerských a IT pozicích (Procter & Gamble a Hyundai), kde pracoval na mezinárodních projektech jako člen nebo vedoucí virtuálních týmů. Spoluzakladatel společnosti Idealine Solutions, provozovatele portálů Worklinesluzby.cz a Webinare.cz, poskytující služby pro úspěšnou práci na dálku. Baví ho realizovat nejrůznější zlepšení, které významně předčí svého předchůdce. Pro radost provozuje SilnéStránky.cz zaměřený na rozvoj talentu. Aktuálně také pracuje na založení cohousing bydlení 9 Pramenů, kde by měla většina sousedů pracovat na dálku.

Daniel Franc

Název příspěvku: Změna práce přechodem na virtuální týmy


Daniel celý život spolupracuje na dálku a vede distribuované týmy. Zakladatel společnosti pro učení se na dálku WebStudy a autor její aplikace, lektor manažerů virtuálních týmů významných firem v ČR a mezinárodní konzultant komunitního managementu pro společnost Google.

Roman Řípa

Název příspěvku: Firma v "mraku" - od zákazníka, přes dodávku až po finance


Roman se dlouhodobě věnuje podpoře marketingu a prodeje ve velkých i menších firmách. Pomáhá hledat a realizovat cesty, jak zákazníky efektivně oslovit, získat, rozvíjet a udržet v rámci poradenských služeb Bluestrategy.cz a služeb podpory prodeje Bizeasier.cz. Ve volném čase rozvíjí službu Rozpocetobce.cz zpřístupňující rozpočty více jak 6.200 obcí České republiky.

Lenka Urbanová

Název příspěvku: Učit (se) online


Lenka je ICT konzultantka, lektorka a netmoderátorka. Od roku 1991 propojuje lidi mezi sebou - všechny navzájem pak s technologiemi. A protože internet toto spojení zpečeťuje, pracuje většinou online. Spolupracuje na vzdělávacích a komunitních projektech, učí jak učit online a učí online. Shromažďuje lidi ve znalostních a zkušenostních komunitách, moderuje online diskuze a webináře. Internet považuje za důkaz, že svět se hnul. Ale když není online, pak bude nejspíš v lese.

Jana Seemanová

Název příspěvku: Pracovní smlouvy pro práci z domova


Jana je doktorandkou na Karlově univerzitě, katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení. Více než sedm let se věnuje poradenské, lektorské a publikační činnosti v oblasti pracovního práva jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. Tematicky se zaměřuje na flexibilní pracovní režimy. Dříve pracovala jako právník pro nadnárodní i komunální společnosti (UniCredit Bank, Správa komunálního majetku Praha 3), nyní spolupracuje s neziskovou společností APERIO - Společnost pro zdravé rodičovství.

David Skála

Název příspěvku: Bezpečnost dat v cloudu


David je více než 4 roky specialistou pro práci a komunikaci na dálku na projektech Worklinesluzby.cz a Webinare.cz. Než se zapojil do těchto projektů, působil na Ekonomické fakultě VŠB-TU Ostrava. Pomáhá firmám a organizacím s implementací nástrojů pro efektivní on-line spolupráci, lektoruje využívání těchto nástrojů a realizuje webináře na propagaci cloudových technologií. Ve volném čase se věnuje své ženě a "pro změnu" téměř všemu co je spojené s IT.


3. blok - Příběhy z praxe

Tomáš Baránek

Název příspěvku: Příběh Jana Melvila aneb i bez kanceláří můžeme být úspěšní


Tomáš je publicista a nakladatel. Po ukončení studia na VŠ zakládal vydavatelství Computer Press (první šéfredaktor časopisu Computer). Od roku 2004 se věnuje především volné literární tvorbě, od roku 2007 opět vydavatelské činnosti ve vlastním nakladatelství Jan Melvil Publishing, kde všichni členové týmu pracují z domova. Byl mezi prvními nakladateli na českém trhu, kteří se pustili do vydávání knih v elektronické podobě (ebooky). Na toto téma Tomáš přednáší a poskytuje poradenství. Mezi jeho nejznámější knihy patří díla Jak sbalit ženu a Jak sbalit ženu 2.0.

Daniela Černá

Název příspěvku: Mobilní práce


Daniela pracuje ve Vodafonu Česká republika jako ředitelka oddělení Centrum expertízy a je zodpovědná za definování a implementaci firemních strategií a politik v oblasti odměňování, benefitů, mezinárodní mobility, rozvoje, talent managementu, řízení výkonu, resourcingu a firemní kultury. Během svého profesního života prošla různými manažerskými pozicemi v HR ve společnostech ČEZ a ČSOB. Práce ve Vodafonu, jehož prioritou jako zaměstnavatele je oblast diverzity, ji inspiruje k tomu, že se více a intenzivněji soustředí na oblast slaďování osobního a pracovního života, využívání různých forem a typů pracovních úvazků a stylů práce.

Tereza Rubešová

Název příspěvku: Management virtuálních týmů


Tereza započala svou kariéru ve společnosti Microsoft před 5ti lety jakožto HR Trainee a postupně se vypracovala až do pozice HR Operations Manažera pro Střední a Východní Evropu. V této roli má na starosti 27ti členný tým který se nachází v 15ti zemích což znamená že veškerá interakce s týmem je virtuální a proto se s Vámi ráda podělí o své zkušenosti.

Martin Štrba

Název příspěvku: Němé firmě ani vlastní zaměstnanec nerozumí (a nevěří)


Už v průběhu studia byste Martina střetli častěji ve Slovak Telekomu než na katedře. Zde měl na starosti nejrůznější aktivity pro studenty od zajišťování brigád po organizaci konferencí. Asi nejméně naspaných hodin měl v 5. ročníku VŠ, kdy kromě aktivit v Telekomu a psaní diplomky začal pracovat v Daimler-Chrysler, kde byl součástí marketingového oddělení, jenž se staralo značky Jeep, Dodge a Chrysler. Po škole si Martin vybral práci v internetovém knihkupectví Martinus.sk. V Martinuse má na starosti internetový prodej a řízení lidí, kteří intenzivně pracují na tom, aby se všechny internetové zásilky dostaly včas k zákazníkům na Slovensku a v Čechách.

Libor Košťál

Název příspěvku: Víme jak dál, lépe a levněji


Libor pracuje dlouhodobě ve vedoucích pozicích na úřadech a v příspěvkových organizacích, od roku 2001 jako vedoucí kanceláře ředitelky krajského úřadu. Byl členem prezídia Asociace ústavní sociální péče ČR, stál u zrodu linky důvěry v HK. Odpovídá a účastní se řady změnových projektů s podporou fondů EU, jejichž cílem je zefektivnit výkon veřejné správy. Byl členem expertního týmu projektu Podpora rovných příležitostí žena a mužů a slaďování rodinného a pracovního života, garantem a konzultantem projektu SMART kraj=smart region, který od roku 2010 implementuje strategické řízení do práce úřadu.

Ivana Eliášová

Název příspěvku: Cesta ke svobodě


Ivana pracovala jako učitelka na základní a střední škole 18 let. Role průvodce za poznáním ji bavila a baví, ale v současném systému školství přestala vidět prostor pro cestu ke svobodě. Ve 40 letech se rozhodla pro radikální změnu ve svém životě. Dala výpověď, našla svobodu a odvahu sama v sobě a pracuje z domova. Pořádá semináře, sama přednáší o možnostech využití interaktivních tabulí ve školách, vydává vlastní výuková CD.


Podělte se s námi o vaše názory


© 2016 PRÁCE NA DÁLKU.CZ

Spolupracujeme: