1/6

Chcete více peněz a času na rodinu a své zájmy?

Seznamte se s Honzou.

Programátor Honza se před rokem domluvil se šéfem, že bude část týdne pracovat z domova a do kanceláře přijede jen 3 dny v týdnu. Během několika měsíců se to ale mírně “zvrhlo” a nyní se v kanceláři ukáže jen několikrát za měsíc na schůzky s kolegy nebo některými zákazníky. Přitom za stejný čas dosahuje lepších výsledků než dříve. V malé kanceláři se čtyřmi kolegy se totiž jen velice těžko soustředil.
1/6
2/6

Ušetřete čas i peníze za cestování do kanceláře

Než začal Honza pracovat z domova, dojížděl denně do centra Prahy, kde má jeho firma kanceláře. Cesta tam a zpět mu zabrala více než hodinu. Benzín ho měsíčně přišel na 2800 Kč. Navíc s rostoucí cenou ropy se mu tyto náklady stále zvyšovaly. Nyní jako bonus k platu většinu z této částky ušetří. Kromě toho získal téměř 20 hodin čistého času, který může věnovat sám sobě a/nebo rodině.
2/6
3/6

Buďte flexibilní v práci i v životě

Honza pracuje průměrně 43 hodin týdně. Je pravda, že to je o něco více, než když pracoval v kanceláři. Na druhou stranu ale nemusí dojíždět a má čas si v průběhu dne vyřídit také své osobní záležitosti. S kolegy mají domluvené pevné hodiny, kdy jsou všichni k dispozici a zbytek si řídí volně podle sebe. Svou práci pak udělá večer nebo si k tomu v urgentních případech sedne přes víkend. Současně si Honza cení i zlepšení komunikace se šéfem, který mu dříve zazlíval nedostatečnou flexibilitu s ohledem na potřeby firmy.
3/6
4/6

Pokud máte sebekázeň, zvládnete to i vy

Práce na dálku není výsadou IT odborníků jako je Honza, ale po zaškolení ji zvládne každý s minimálním smyslem pro zodpovědnost a základy práce na PC. Důkazem je Tomáš - kolega ze Severních Čech, který spolupracuje s Honzou jako copywriter. Aby byl Tomáš efektivní, musel se naučit komunikovat přes videokonference, sdílet pracovní plochu počítače a ovládat firemní online kancelář. I když se považuje spíše za technický antitalent, zvládl to za méně než týden. Mimo to absolvoval školení zaměřené na prevenci případných osobních a psychických úskalí práce na dálku.
4/6
5/6

Buďte mobilní s mobilem či tabletem

Honza nemusí celý den trčet u počítače, aby mohl reagovat na emaily nebo získat aktuální dokumenty a informace z firemního systému. Za pár korun měsíčně mu firma platí mobilní internet a snadno se tak připojí kdekoliv do své online kanceláře. Občas jezdí školit zákazníky do jejich kanceláří a tak se mu to rozhodně hodí. Sice jim vždy nabízí, že je bude školit vzdáleně přes webináře, ale někteří to odmítají. Když jim nevadí, že zbytečně platí za cesťáky 15Kč/km, tak to Honza neřeší...
5/6
6/6

Přidejte se ještě dnes a pracujte na dálku!

I Honza musel přesvědčit šéfa, aby to s ním a jeho kolegy vyzkoušel. A kdo si myslíte, že to udělá za vás? Jedině vy sami si můžete pomoci...

Pokud vám to náhodou zaměstnavatel nedovolí, tak se zkuste poohlídnout po jiném. Nejúspěšnější změny totiž nejčastěji přichází zdola! Existuje celá řada “osvícených” zaměstnavatelů, kteří vám pracovat na dálku s radostí umožní. A ti co to neumožní, si to možná uvědomí časem. Otázka je, jestli pak již nebude pozdě... Hodně štěstí!
6/6

© 2016 PRÁCE NA DÁLKU.CZ

Spolupracujeme: