Konference Práce na dálku 2012 je za námi

30.11.2012 - Dne 15. 11. 2012 v rámci projektu „Práce na dálku“, proběhla v Brně konference nazvaná „Jak chytře zvýšit konkurenceschopnost organizace“, které se zúčastnilo 130 lidí, 17 řečníků a o jejíž hladký průběh konference se staral devíti členný tým.
V sále panovala neformální a přátelská atmosféra podněcovaná přístupem řečníků i moderátora. Počátečním zpestřením bylo video natočené roku 1986 o budoucnosti internetu, díky kterému jsme měli možnost si uvědomit, že rozvoj technologií jde opravdu rychle dopředu - co bylo před pár lety pouhou představou je v současnosti běžná realita, přesahující mnohé nad rámec našich „současných“ představ o budoucnosti. O to více pak vyvstává potřeba přemýšlet, kam směřuje vývoj do budoucna a jak s ním držet krok.

V následných třech blocích prezentací jsme pak měli možnost sledovat rámec práce na dálku od toho, co s ní souvisí až po konkrétní praktické příklady z praxe. Dle zpětné vazby od účastníků měl každý příspěvek své místo v celku a jejich pestrost odrážela i pestrost individuálních potřeb. Jejich obsah máte možnost shlédnout zde a udělat si tak vlastní názor. Věříme, že do budoucna nadále nalezneme možnosti pro podobná setkávání, která budou přínosem pro další rozvoj tématu, platformou pro vzájemnou výměnu zkušeností a prostorem pro navazování profesních i osobních vztahů. Osobní od pracovního má dle nás sice jasnou hranici, na druhou stranu tyto dvě roviny nelze oddělit. Pro nás organizátory je úspěchem vědomí, že se nám v rámci konference tyto dvě roviny podařilo do velké míry propojit. Za to patří náš dík také řečníkům i účastníkům.

 

Pro všechny, kdo jste se nemohli konference zúčastnit budou v několika málo dnech k dispozici v sekci vzdělávání videozáznamy z vystoupení jednotlivých řečníků.

 

Napsala: Blanka Junová
© 2016 PRÁCE NA DÁLKU.CZ

Spolupracujeme: