7. listopad - Den práce odkudkoli

7. 11 2014 - Pohněte se i letos z místa i vy – buďte moderní a pracujte odkudkoli! 7. listopadu se již podruhé koná den práce odkudkoli. 

 Flexibilita je klíčem

To, že mladá generace, považuje flexibilitu za jedno z nejdůležitějších kritérií při výběru zaměstnavatele, není žádným tajemstvím. Mladí lidé dnes chtějí maximálně sladit rodinný a pracovní život a proto je práce na dálku jedním z nejžádanějších benefitů.

Zaměstnavatelé bohužel prozatím nejsou na tento trend dostatečně připraveni. Podle portálu Jobs.cz, jich vzdálenou práci nabízí pouhá třetina. Dobrou zprávou je, že podíl těchto pracovních nabídek pomalu stoupá – za posledních pět let se podíl nabídek umožňující práci na dálku alespoň pár dní v měsíci zvýšil čtyřikrát. Podle Jobs.cz se jedná o přibližně 6 % inzerátů na volné pozice.


Microsoft pořádá Den práce odkudkoli

Společnost Microsoft, která dlouhodobě patří mezi průkopníky v oblasti flexibility, již druhým rokem pořádá Den práce odkudkoli (letos ve spolupráci s dalšími organizacemi jako Jobs.cz či Sodexo Benefity). Akce chce upozornit na to, že s využitím dnešních moderních technologií lze skutečně pracovat téměř odkudkoli.

Microsoft vyzývá zaměstnavatele, aby 7. listopadu umožnili svým pracovníků okusit vzdálenou práci. Ať už zůstanou ve svých domovech, či zvolí kavárny nebo coworkingová centra v závislosti na charakteru práce, všichni účastníci experimentu na vlastní kůži poznají, co práce na dálku obnáší. A možná, že i někteří z řad zarytých odpůrců objeví netušené benefity.


Podělte se se svým příběhem i vy!

Přidejte se i vy! Ať již je vzdálená práce vašim denním chlebem, nebo tak prozatím pracujete sporadicky, podělte se o svůj příběh a inspirujte tak ostatní. Microsoft přichází s doprovodnou iniciativou - #TakPracujuJa aneb pomozte svým příběhem. Napište i vy svůj příběh nebo se inspirujte ostatními na facebookových stránkách Microsoftu nebo v diskuzní skupině na Linkedin.

Jděte s dobou a pracujte na dálku stejně jako my v Eduworku, Idealine Solutions a Videolektor.cz!!!Napsala: Jitka Stradějová© 2016 PRÁCE NA DÁLKU.CZ

Spolupracujeme: